Pastel İstanbul | Bebek’te Butik Bir Pastacı

Processed with VSCOcam with a5 preset

Malum havalar ısındı, bahar geldi geçiyor ve hatta resmen yaz geliyor yahuuu :) Yasasın modunda sevinc naraları atarak canım İstanbul manzarasının tadını çıkararak, nefis mi nefis sahil yürüyüşleri modu açıldı. Sen belki havalar ısınmadan da yürüyüşün, sporun gözüne vuranlardansındır fakat ben üzülerek söylüyorum ki hayat boyu spordan nasibimi almadım :( :)  Neyse, yaramı derinleştirmeyeyim.

Evet güzel havanın tadını çıkarıyoruz, yürüyoruz, koşuyoruz da sonunda bir ödül olmalı değil mi? İşte Bebek’teysen bu ödül Pastel Istanbul.

(daha&helliip;)

Melia Patisserie | İstinye

IMG_20141010_132218_1

Tatlı de canımı ye“gillerden olduğum için, tatlılara pastalara ezelden beri hiç dayanamam. Hatta çocukken, rüyalarımın birinde pastalar, kekler, tatlılar diyarında dolaşmışlığım ve uyanıp büyülenmişcesine anneme anlatmışlığım bile var. Her ne kadar gerçek hayatta rüyamdaki gibi bir gepgeniş bir diyara rastlamam mümkün olmasa da; o hissiyatı yaratacak, tadıyla alıp götürecek lezzetler şanslıyım ki gerçek hayatta mevcut. Son zamanlarda bu hissiyata erişme sebebim Melia Patisserie’nin müthiş Fransız tatlıları.

(daha&helliip;)

Reyhan Pastanesi

IMG_20140726_213225

Her şey iyi güzel de şu hayatta tatlı diye bir gerçek var. İşte bu gerçekten sebep, günde bir seans zaman dursun ben o tatlıyla baş başa kalayım, bi ağzımın tadını yerine getireyim. Ama her tatlıyla olmaz, o tatlının kalorisine değecek, o tatlı zamanı durduracak, o tatlı günün yorgunluğunu alacak, o tatlı adeta tazeleyecek, o tatlı bir hoş edecek falan.

(daha&helliip;)

Bir Lezzet Otobüsü | Gurmebüs

_DSC7388
Merhaba, tanıştırayım o bir lezzet otobüsü, keşif otobüsü, lezzet tutkunlarını taşıyan otobüs ya da Gurmebüs. Her otobüs gibi onun da bir rotası var, yolcusu var, şoförü var ama emsallerinden büyük bir farkı var. İşte fark; iki nokta arasında alelacele gidip gelen yolcular yerine yemeye içmeye meraklı, İstanbul’un çeşitli semtlerinde iyi lezzetleri keşfetmek isteyen ve keyfine düşkün bir grup lezzet avcısını taşıyor.

(daha&helliip;)