Pastel İstanbul | Bebek’te Butik Bir Pastacı

Processed with VSCOcam with a5 preset

Malum havalar ısındı, bahar geldi geçiyor ve hatta resmen yaz geliyor yahuuu :) Yasasın modunda sevinc naraları atarak canım İstanbul manzarasının tadını çıkararak, nefis mi nefis sahil yürüyüşleri modu açıldı. Sen belki havalar ısınmadan da yürüyüşün, sporun gözüne vuranlardansındır fakat ben üzülerek söylüyorum ki hayat boyu spordan nasibimi almadım :( :)  Neyse, yaramı derinleştirmeyeyim.

Evet güzel havanın tadını çıkarıyoruz, yürüyoruz, koşuyoruz da sonunda bir ödül olmalı değil mi? İşte Bebek’teysen bu ödül Pastel Istanbul.

(daha&helliip;)

Can Oba Restaurant | Hikayenin Başı

IMG_20130920_193215

Sirkeci Hocapaşa’da bir adam varmış, 4 metrekarelik mutfakta harika yemekler yapıyormuş, bugün arasan 2 ay sonraya ancak yer bulabiliyormuşsun, yemekler öyle böyle değilmiş, Michelin yıldızlı ödüllü şefmiş, diyar diyar gezmiş sonra Sirkeci’ye gelmiş. Bunlar hikayenin hep bilinen ve defalarca yazılan kısımları, o halde ben sizlere hikayenin başını anlatayım.  (daha&helliip;)

Melia Patisserie | İstinye

IMG_20141010_132218_1

Tatlı de canımı ye“gillerden olduğum için, tatlılara pastalara ezelden beri hiç dayanamam. Hatta çocukken, rüyalarımın birinde pastalar, kekler, tatlılar diyarında dolaşmışlığım ve uyanıp büyülenmişcesine anneme anlatmışlığım bile var. Her ne kadar gerçek hayatta rüyamdaki gibi bir gepgeniş bir diyara rastlamam mümkün olmasa da; o hissiyatı yaratacak, tadıyla alıp götürecek lezzetler şanslıyım ki gerçek hayatta mevcut. Son zamanlarda bu hissiyata erişme sebebim Melia Patisserie’nin müthiş Fransız tatlıları.

(daha&helliip;)

Kosinitza

IMG_20140420_191957_1Yüzyıllardır bilinen bir gerçektir ki, İstanbul’un her köşesi bir özge. Ancak, bazı köşeleri, semtleri daha bir özge, daha bir kendine has, daha bir büyüleyici. Kuzguncuk, eski adıyla Kosinitza da onlardan biri. Bu özge semtin içinde özge bir mekan ise Kosinitza.

(daha&helliip;)

Mabeyin Et & Kebap Restaurant

IMG_20140507_134204

Avrupa’dan kop gel düz git, Zincirlikuyu’dan sonra köprünün tam aşağısı tadında bir tarifle Altunizade’de beyaz bir köşkte Gaziantep mutfağından seçkiler sunuyor Mabeyin Restaurant. Temeli kuzu eti, yoğurt, patlıcan vb. sebzelere dayanan bu mekan gerçekten leziz tabaklar çıkarıyor. Bu sebepten, ayrı ayrı ya da bir bütün halinde Mabeyin yemekleri aklıma geldikçe otomatik neşeye bağlıyorum.

(daha&helliip;)