Can Oba Restaurant | Hikayenin Başı

IMG_20130920_193215

Sirkeci Hocapaşa’da bir adam varmış, 4 metrekarelik mutfakta harika yemekler yapıyormuş, bugün arasan 2 ay sonraya ancak yer bulabiliyormuşsun, yemekler öyle böyle değilmiş, Michelin yıldızlı ödüllü şefmiş, diyar diyar gezmiş sonra Sirkeci’ye gelmiş. Bunlar hikayenin hep bilinen ve defalarca yazılan kısımları, o halde ben sizlere hikayenin başını anlatayım.  (daha&helliip;)

Kosinitza

IMG_20140420_191957_1Yüzyıllardır bilinen bir gerçektir ki, İstanbul’un her köşesi bir özge. Ancak, bazı köşeleri, semtleri daha bir özge, daha bir kendine has, daha bir büyüleyici. Kuzguncuk, eski adıyla Kosinitza da onlardan biri. Bu özge semtin içinde özge bir mekan ise Kosinitza.

(daha&helliip;)

Bir Lezzet Otobüsü | Gurmebüs

_DSC7388
Merhaba, tanıştırayım o bir lezzet otobüsü, keşif otobüsü, lezzet tutkunlarını taşıyan otobüs ya da Gurmebüs. Her otobüs gibi onun da bir rotası var, yolcusu var, şoförü var ama emsallerinden büyük bir farkı var. İşte fark; iki nokta arasında alelacele gidip gelen yolcular yerine yemeye içmeye meraklı, İstanbul’un çeşitli semtlerinde iyi lezzetleri keşfetmek isteyen ve keyfine düşkün bir grup lezzet avcısını taşıyor.

(daha&helliip;)